Kunčině podařený zápas v Načešicích výsledkově zhořkl

13.08.2017

13.08.2017 13:17

Načešice - Kunčina 3:1 (1:1)

Hráčům Kunčiny los na úvod soutěže přisoudil dalekou cestu do Načešic. Soupeř patří mezi stabilní účastníky I.A třídy, v minulém ročníku se dlouho pohyboval mezi první trojkou a tedy mohl pomýšlet na postup do Krajského přeboru. Favorit byl tedy jasný, a byli to domácí, však v minulém ročníku dokázal vyhrát v Načešicích pouze Dobříkov.

Kunčina odcestovala k zápasu v plné sestavě, od začátku však nehrál kapitán týmu Robert Zeman, který doléčuje zraněný kotník.

SESTAVY:

Mezilesí Načešice:
Bejr - Hladina, Jirásek, Pejcha, Stehlík - Mládek, Šafránek (89. Jirásek), Tlapák (80. Dobrovolný), Tomčík - Tamchyna (65. Svoboda), Levinský ( 71. Kodera)

TJ Sokol Kunčina:
Hutira - Pešava, Eliáš, Spálenský, Pagáč T. (Pagáč V.) - Kaláb (84. Zeman R.), Brychta T., Sedláček, Švanda - Tlustoš, Šmehlík (71. Šejnoha)

První půle začala pro domácí celkem překvapivě, určitě totiž nečekali, že na ně Kunčina takto sebevědomě nastoupí. Prvních dvacet minut (i dle slov domácích fanoušků) jasně patřilo hostům, kteří byli velmi aktivní, kvalitně kombinovali, avšak kvalita v zakončení se nedostavovala. A tak přišel trest. Ve 22. minutě se Tlapák protáhl v blízkosti pokutového území kolem dvou protihráčů, vystřelil, jeho tečovaný pokus se dostal až k volnému Tamchynovi, který nedal Hutirovi šanci.

Kunčina se ihned vydala na zteč s vědomím, že nic není ztraceno. Důvod propadat panice nebyl na místě především z důvodu, že Kunčina soupeře do vstřelené branky prakticky do ničeho nepustila.

27. minuta utkání přinesla vyrovnání skóre, Pagáč získal míč na středu hřiště a po dobré kombinaci, která skončila u Ladislava Švandy na levém křídle, se ostře centrovaný míč dostal až na zadní tyč, kde se nekompromisně do vlastní brány prosadil Michal Šafránek. Kotel hostí také jeho jméno hlasitě vyvolával...

Do konce druhé půle se krom několika ostřejších zákroků nic závažného nepřihodilo a do kabin se šlo za nerozhodnutého stavu. Kunčina započala svou cestu v 1.A třídě velmi dobře, Spálenský bude dohrávat s bolestivým koňarem, Hutira s oteklým kotníkem. Levinský je velmi tvrdý, ani jeden jeho zákrok bez míče nebyl oceněn žlutým kartónkem.

Druhá půle začíná náporem hostí, série několika rohových kopů Kunčiny však vedocí branku nepřinesla.

53. min. - Rohový kop rozehrává Sedláček nakrátko na Švandu, ten levačkou poslal míč na přední tyč, kde bohužel nedokázal tečovat Eliáš. Veliká šance hostí zůstává nevyužita.

54. min. - Šance i na druhé straně, na penaltě se sám zjevuje osamocený Levinský, který svou hlavičku poslal daleko od Hutirovy branky.
58. min. - Pešava se Spálenským si hlavou vyměnili míč a posílají jej až Hutirovy, elegantně vyřešená obranná situace hostí.
60. min. - Eliáš si poradil s Levinským a poslal dlouhý míč na vepředu zapomenutého stopera Spálenského. ten si dlouhý míč dokonale zalepil, zbavil se protihráče a běží sám z boku na bránu, jeho přihrávku do vápna na Tlustoše odvrací stoper na další rohový kop. Rohový kop je zakončen Eliášem mimo.

63. min. - AR1 se svým praporkem opravdu čaruje. Jeho signalizace autů, ale také faulů v jeho okolí je spíše směšná. S příbývajícím časem však graduje a brnká na nervy hráčům Kunčiny. Po vymyšleném faulu na polovině Kunčiny se rozehrává přímý volný kop, jehož následkem je ošetřovaný Eliáš, jehož do hlavy kopl útočící hráč Načešic. Eliáš musí ze hřiště, naštěstí se vrací.

64. min. - Šmehlík z otočky zkouší Bejrovu pozornost, ten kryje.
66. min. - Kunčina hraje fotbal, nejhezčí kombinační akce se narodila po zisku míče na středu hřiště, míč se dostává do náběhu doprava na Šmehlíka, ten vidí na druhé straně se hlásícího Švandu a nalézá jej dlouhým pasem, Švanda z první hlavou posílá míč na Michala Sedláčka, který se ocitá v zajímavé pozici v pokutovém území. Instinkt zabijáka však neprokázal a jeho střelu blokují s velkými potížemi domácí.

70. min. - Faul nefaul Tomáše Brychty na středu hrací plochy, chyba Kunčinských... Nejprve nechali rozehrát míč na nabíhajícího Šafránka, ten měl bohužel mnoho prostoru při zpracování míče a neměl problém si jej prsama dokonale připravit pro střelu, a ikdyž mu zakončení nevyšlo, Hutira jeho skákavý pkus nedokázal zneškodnit. Střele snad ani sám nevěřil, že taková střela skončila v síti.

75. min. - Hosté jsou evidentně opaření, hra se pomalu jim rozpadá. Trenér Suchý se pokouší s výsledkem něco udělat trojím střídáním, ale na nic krom zblokované střely Vladimíra Pagáče, nabídky Pešavy na teč a dalekonosného pokusu Spálenského se již k ničemu nedostanou.

Domácí hrají co potřebují, zkušeně drží míč a kouskují hru. Hlavní rozhodčí nepouští výhody pro možný rychlý postup Kunčiny po taktických faulech. Nic se nedaří...

90. min. - Vrcholný výkon si AR2 Kolbaba nechává na 90. minutu utkání, kdy pouští do úniku hned dvojici domácích útočníků, a to i přes dvoumetrový ofsajd. Raději se dále rozepisovat nebudu.

Domácí potvrzují výsledek utkání a zvládají těžké utkání se soupeřem, který byl po většinu zápasu více než vyrovnaným soupeřem.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky